Tesisatçı

Su Kaçağı Tespit Servisi

Su kaçağı ile karşı karşıya kalmak, su tesisatının olduğu her yapıda karşımıza çıkma ihtimali olan bir durumdur. Evlerde iş yerlerinde zaman zaman karşılaştığımız bu can sıkıcı durum sonrası ilk atılacak adım, elbette su kaçağı tespiti için uzman bir ekip ile iletişime geçmek olacaktır. Öyle ki, bu konuda artık hemen herkes işinin ehli olmasa dahi, piyasada yer edinmeye çalışıyor. Hal böyle olunca kırılıp dökülmüş, inşaat alanına dönmüş bir manzaranın ardından, tam bir hayal kırıklığı ile karı karşıya kalabiliyorsunuz. Oysa bu konuda alanında uzman ve gelişen teknolojinin insanlara vermiş olduğu ekipmanlar ile çalışan firmamız, sizlere su kaçağı tespiti ve onarımı konusunda kaliteli hizmeti sunmaya devam ediyor.

Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte artık eskisi gibi kırıp dökmeye gerek kalmadan, evlerde ofislerde ya da iş yerlerinde su tesisatı ile ilgili herhangi bir sorun yaşandığında, ekipmanları ve profesyonel teknik elemanlar aracılığı ile su kaçağı tespiti kolaylıkla yapılmaktadır.

"Firma olarak ev, iş yeri ve dış hat dahil olmak üzere aklınıza gelen tüm tesisat problemlerinize çözüm odaklı ekibi ile hizmet vermekteyiz. Olası bir su kaçağı tesisat sorunu ile karşılaştığınızda yapmanız gereken bizimle iletişim geçmek olmalıdır."

Evde Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Evde su kaçağı tespiti oldukça zordur. Duyu organlarınıza her ne kadar güvenseniz de çoğu durumda su kaçağı tespiti için profesyonel kontrol yapılması gerekebilir. Su kaçağı yaşanan bölgede bazı belirtiler oluşabilir. Tavanda, duvarda veya yerde ıslanmalar ve rutubet oluşabilir. Özellikle tavanda sararmalar ve tavanın sıvasında dökülmeler meydana gelebilir. Bu belirtiler su kaçağının olduğuna işaret etse de bazı durumlarda su kaçağı hakkında kesin sonuçlar vermez.

Evde su kaçağı tespiti yapabilmek için ilk yapmanız gereken kaçağın hangi tesisatta olduğunu bulmaktır. Hangi tesisat hattında olduğunu bulduktan sonra daireye ait ana vanayı kapatmanız gerekecektir. Dairenin ana vanasını kapattıktan sonra su sayacınız üzerindeki son endeksi not edin ve ertesi güne tekrar endeksi kontrol edin. Eğer not ettiğiniz iki endeks arasında fark varsa su kaçağının olduğunu kesinleşir. Ayrıca endeksteki artış temiz su tesisatında kaçak olduğunu da gösterir.

Kameralı Görüntüleme Cihazları ile Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Su kaçağı hemen her evde yaşanabilecek durumlar arasındadır. Gider hatlarından dökülen pis ve temiz suyun borularda meydana gelen çatlaklar ve kırılmalar neticesinde sızması sonucu meydana gelir. Su tesisatı borularında meydana gelen hasarlar nedeni ile, su sızıntısı arızaları ortaya çıkar. Her ne kadar başta küçük bir problemmiş gibi görünse de bu ufak sızıntılar zamanla büyük problemlere yol açar. Öncelikle alt katta oturanların tavanında rutubet ve leke oluşturur. Böylesi durumlarda telaşa kapılmadan bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Su Kaçağı neden olur?

 1. Tesisatınızda kullanılan boruların ucuz ve kalitesiz kullanılması
 2. Tesisat borularının zaman içerisinde deforme olup çürümesi
 3. Çok eski yapılarda kullanılan malzemelerin dayanıklılığını yitirmesi
 4. Su tesisatı çekilirken yapılan hatalar
 5. Plastik boruların çatlamış olması
 6. Kalorifer tesisatında meydana gelen sızıntılar

Su Kaçağı Belirtileri?

 1. Sıvalara ve boyalarda dökülmeler meydana gelir
 2. Tavanda ya da duvarda sararma, kötü koku, küflenme meydana gelir
 3. Fayans aralarından betondan su sızıntıları görülür
 4. Tavanda nemlenme ve sararma meydana gelir
 5. Su saatine baktığınızda muslukların açık olmamasına rağmen döndüğü görülür
 6. Banyo ve mutfakta su kullanılmadığı halde ıslaklığın devam etmesi
 7. Musluk dibinden su sızması
 8. Dolaplarda nem ve çürüme meydana gelmesi
Ev ve işyerlerinizin gider borularında meydana gelen her türlü sızıntıyı gidermek, su kaçağı ve borularda bu kaçakların yerini tespit etmek için kullanılan kameralar sayesinde, çatlayan ve delinmiş borunun tam olarak yerini nokta atışı ile belirliyor çalışmalarımızı bu yönde devam ettiriyoruz.

Kırmadan Su Kaçağı Bulma

Alanında uzman ekibimiz sayesinde, su tesisatınızda oluşan arızalar ve hasarların tespiti için, kırıp dökmeden kamera ve termal dinleme aletlerimiz ile sorunları çözüyoruz. En sık yaşanan su sorunları tuvalet ve banyolarda meydana gelirken, evinizin bu bölümlerinde fayans aralarından sızan suların belirlenmesi, ekibimiz tarafından kolaylıkla tespit edilmektedir.

Zamanla sağlamlığını yitiren ve eskiyen ya da su tesisatının yapımı aşamasındaki yanlışlıklar sonucu borularda meydana gelen su sızıntılarını kırmadan gelişmiş cihazlarımız ile tespit ediyor arızanın kaynağına ulaşıyoruz. Uzman ekibimiz ile su kaçağı konusunda sizlere %100 çözüm sunarken teknolojinin vermiş olduğu imkanları da kullanarak konforunuzu bozmadan çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Uzman kadromuz ve gelişmiş teknolojik ekipmanlarımız ile birlikte, bizleri arayan, su kaçağı sorunu yaşayan müşterilerimize, kaliteli hizmet vermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Su tesisatında meydana gelen kaçakların tespit ve onarımı piyasada bulunan farklı firmalar ve su ustalarına göre değişiklik gösterse de, bizim hedefimiz ve çalışma şeklimiz kaçağın bulunduğu merkezi bulup, evinizi şantiye alanına çevirmeden, kırıp dökmeden hasarı en aza indirerek onarım yapmaktır.

Su kaçağı olan bir mekân için arıza kaydı aldığımızda, firma olarak gelişmiş teknolojik tesisat ekipmanlarımız ile devreye giriyoruz. Akustik dinleme cihazlarımız sayesinde, beton ve fayans altlarında bulunan su kaçaklarının yerini tespit ediyor ve her yeri kırmadan onarımını gerçekleştiriyoruz. Su kaçaklarını kırmadan bulmanın tek yolu olan bu gelişmiş teknolojik ekipmanlardan geçmektedir.

Büyük ya da küçük su kaçaklarını bulmada en etkili yöntem ile sizlere hizmet veren firmamız, siz değerli müşterilerimizin memnuniyetini esas alarak çalışmalarına devam etmektedir. Su kaçaklarını kameralı sistem ile kontrol eden ekibimiz, onarıma ihtiyaç duyulan bölgeyi belirledikten sonra, aynı titizlik ile çalışmalarına devam etmektedir. Su kaçağı olan bölgede parça değişimi esnasında en kaliteli ürünleri kullanmaktadır.

Sizler de ev ya da iş yerlerinizde iç ya da dış cephe su tesisatı sorunlarınız için, bir telefon kadar yakın olan firmamızı arayarak, onarım işlemlerinizi emin ellere teslim edebilirsiniz. Firmamız yılların vermiş olduğu güven ve kaliteli hizmeti ile sizlere hizmet vermeye devam ederken, müşteri memnuniyetini esas alarak çalışmaktadır. Siz değerli müşterilerimize uzman tesisatçı kadromuz ve teknolojik destek sunan makinelerimiz ile suyun nereden geldiği ve kırıp dökmeden nasıl yapılacağı konusunda en iyisini sunuyoruz.

Garantili su kaçağı tespiti konusunda piyasadaki diğer firmalara nazaran bir adım önde olduğumuzun altını çiziyoruz. Su kaçağı tespiti ve tamiri için fiyat bilgisi almak için iletişim bilgilerimizde yer alan telefonumuzu arayabilirsiniz. Cihazlar aracılığı ile kırmadan su kaçağı bulan firma olarak her zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Su Kaçağı Fiyat Teklifi Al