Tesisatçı

Boru-Pimaş Açma ve Temizlik işlemi Nasıl Yapılır?

Boru ve pimaşlar zamanla farklı sebeplerden dolayı tıkanır. Yağ, kireç ve suda erimeyen cisimler pimaşlar içinde zamanla tıkanıklık ve kirliliğe yol açar. Sürekli atık suyun geçtiği pimaşlarda yaşanan tıkanma ve kirlenme, ortama lavabolardan kötü koku yayılmasına neden olabilir. Ayrıca tıkanan pimaşlar atık suyun gitmesini engelleyecektir. Bu yüzden uzun süre kullanılan ve tıkanmaya başlayan pimaşlar temizlenerek olası büyük problemlerin oluşması engellenmelidir.

Pimaş açma işlemi sırasında kullanılan özel cihazlar genellikle boruların yapısına göre tasarlanmış olup, kesinlikle tesisatınıza zarar vermezler. Tıkalı pimaş şikayeti aldığımızda ilk olarak kamera yardımı ile tesisatı inceliyoruz. Gelişen teknoloji ile birlikte pimaşları kırmadan açıp, tıkanıklığı açıyor ve eski haline döndürüyoruz. Gider açıcı makinelerimiz ile tesisatınızdaki tıkanmaları açıp temizliyor , boru içerisindeki birikmiş yağları ve diğer kalıntıları robot makinalarımız ile anında temizliyoruz.

Tesisatınızda sürekli sorun çıkaran tıkalı pis su boru hatları için teknolojinin sunduğu son model ekipmanlarımız ile kalıcı çözümler sunuyoruz. Olası bir Pimaş tıkanıklığı ile ilgili sorun yaşadığınızda sizlerde uzman kadromuz günün her saati , İstanbul'un her semtine himet veren firmamızı aarayarak iletişime geçebilirsiniz.

Pimaş Açma Nasıl Yapılır?

Tıkalı pimaş açma işlemleri esnasında, öncelikle nokta atışı yaparak tıkalı yeri tespit ediyoruz.. Kamera sistemimiz sayesinde atık su giderlerinin sorununu görüntülüyor ve olası çözümler için harekete geçiyoruz. Daha sonra robot makinelerimiz aracılığı ile, kırıp dökmeden tıkalı bölgedeki katı atıkları parçalıyoruz. Yüksek basınçlı makineler aracılığı ile pimaşların içerisindeki yağlanmaları çözüp seri şekilde akışı sağlıyoruz.

Firmamız pimaş açma konusunda kırmadan tıkanıklık açma hizmeti ile, İstanbul'un en çok tercih edilen tesisatçısı olmayı haketmektedir. 7/24 süren hizmetimiz ile tuvalet giderlerine kaçan bez, tuvalet kağıdı ya da farklı yabancı maddeler makinelerimiz aracılığı ile çıkarılmaktadır. Gider tıkanıklığı açma işlemi sırasında, kameralı cihazlarımızı kullanarak görüntülenen katı cisimler makinalarımız aracılığı ile dışarı çıkarılır. Sizlerde giderlerinizde böylesi sorunlar ile karşılaştığınızda firmamız ile iletişime geçerek günü her saatinde madur olmadan kalıcı çözüme ulaşabilirsiniz. Uzaman ekibimiz ve çözüm olanağı sağlayan makinelerimiz sayesinde artık gider tıkanıklıkları kabus olmaktan çıkıyor.

Boru-Pimaş Temizliği Nasıl Yapılır?

Boru-pimaş temizliği pimaş içlerinin yıkanarak yapıldığı bir işlemdir. Zamanla içerisinde atıkarın biriktiği pimaşlar, kanal açma cihazları ile temizlenir. Fakat bu yöntemle sonuç alınmazsa pimaş yıkama işlemi tercih edilir.

Pimaş temizliği öncesinde robot ile pimaşlar açılmaya çalışır. Daha sonrasında kamera ile pimaş içerisi görüntülenir. Kamera ile pimaş içerisinin görüntülenmesi hem yıkama hem de gider açma konusunda büyük kolaylık sağlar. Ucunda ledli ışık kaynağı olan kamera pimaş içerisinde ilerletilir. Böylelikle hangi alanda tıkanmalar ve atıklar var rahatlıkla görüntülenir.

Kamera ile görüntüleme sonrasında tıkanıklıklar varsa tespit edilir. Tıkanmanın boyutuna göre tıkanıklığı açmak için uygun yöntem belirlenir. Katı ve suda erimeyen poşet, taş vb. cisimler, yay şeklindeki helezonlar ile pimaş içerisinden çıkartılır. Helezonlar ile çıkarılamayan cisimler ise yıkama makinesi ile çıkartılır.

Pimaş içerisindeki tıkanıklıkların giderilmesi kalıcı çözüm değildir. Kısa süre içerisinden tekrar tıkanmalar yaşanabilir. Uzun süre boyunca böyle bir sorun ile tekrar karşılaşmamak için pimaş yıkama işlemi gerçekleştirir. Pimaş yıkama işlemi makineler yardımıyla yapılır. Su ve Kanalizasyon İdaresinin kullandığı büyük makinelere göre oldukça küçük boyutlarda makineler yardımıyla kısa süre içerisinde pimaş yıkama işlemi gerçekleştirilir. Boru ve pimaşlar içerisinde biriken kireç, yağ ve katı cisimler yıkama makinesi aracılığıyla pimaş dışına atılır.

Tıkanıklığı Açılan ve Temizlenen Boru-Pimajlar Neden Tekrar Tıkanır?

Tıkanıklığı açılan ve temizlenen boru-pimajlar zamanla tekrar tıkanabileceği gibi yanlış temizlik yöntemlerinden dolayı kısa sürede tekrar tıkanır ve kirlenir. Tıkanmış pimaşlar açıldıktan sonra pimaş yıkama makinesi adı verilen makine sayesinde yüksek basınçlı suyla yıkanır.

Sadece belli bölgesi açılan pimaşlar temizlenmediği sürece tekrar tıkanma sorunu ile karşılaşılır. İçerisinde atık, yağ, kireç ve katı cisim kalan pimaşlar, tıkanma açıldıktan sonra eklenecek yeni atıklarla birlikte tekrar bir sorun haline dönüşür. Gündelik hayatta evin ve iş yerinin en çok kullanılan mekanları da mutfak, banyo ve tuvalet olunca böyle bir sorun daha büyük kayıplar yaşanmasına yol açar. Özellikle atık suyun tıkanan borudan ilerlemesi engellendiği için boru içerisinden kendisine gidecek yol bulamayan atıkların taşmasına yol açar. Bu yüzdende açılan boru-pimaşlar, pimaş yıkama makinesi ile yıkanarak temizlenmek zorundadır.

Boru-pimaş temizliği ile pimaş ve giderlerin tekrar tıkanmasının önüne geçebilirsiniz. Ayrıca boru-pimaş temizliği bir bakımdır. Bu yüzden ortalama her 5 yılda bir kere yapılması gerekir. Aksi takdirde tıkanma, kötü koku ve bakteri oluşumu meydana gelir. İlerleyen teknoloji sayesinde oldukça kısa bir sürede en az hasarla boru-pimaş temizliği gerçekleştirir. Böylece doğabilecek sorunlardan kaynaklanan maliyetlerde artmamış olur.

Tuvalet Açma

Toplu yaşam alanlarında daha sık yaşanan tuvalet tıkanıklığı, firmamız sayesinde artık kabus olmaktan çıkıyor. Kameralı cihazlarımız sayesinde tuvalet giderlerinize takılan katı cisimleri makinalarımız aracılığı ile çıkarmak oldukça basit. Yaşam alanlarınızda tuvalet tıkanıklığı ile karşılaştığınızda panik yapmaya gerek duymadan anında bizimle iletişime geçiniz. Çünkü bu gibi durumların üstesinden gelmek ekibimiz için oldukça basit ve zahmetsiz. Tuvalet tıkanıklığı ile karşılaştığınızda ekibimiz bulunduğunuz yere gelerek, tıkanıklığı açan robotu tuvaletin giderine göndermektedir.

Ardından tıkalı olan bölgeye ulaşmasını sağladıktan sonra makinanın zorlandığını görüyoruz. Makina tıkalı bölgede zorlandığı anda bu noktadaki tıkanıklığı görüntü cihazımız aracılığı ile gözlemliyoruz. Daha sonra makinanın sarmal ucu ile tıkanıklığa neden olan madde parçalanır, yada sarılarak yukarı çekilir. Gider açıldıktan sonra işlem yeniden kamera ile kontrol edilerek devam eder. Tıkanıklığın tamamen açılıp açılmadığı ya da devam eden problem olup omadığı yeniden gözlemlenir. İşlemin başarılı bir şekilde gerçekleştiğinden emin olduktan sonra tesisatınızı size kullanılır halde teslim ediyoruz.

Lavabo Açma

Mutfak lavabolarınızda biriken yemek atıkları ve yağların zamanla katılaşması sonucu pimaş borularınız tıkanabilir. Bu durum aynı zamanda banyo lavaboları içinde sabun atıkları olarak karşımıza çıkabilir. Tıkanmanın ardından gider borusu ile kanalizasyona gitmesi gereken su geri teperek evinizin kilenmesine su taşmalarına neden olur. Böylesi bir durum elbette oldukça sinir bozucudur ve biran önce çözüm üretmek gerekir. İşte tam da bu etapta devrete pimaş açma konusunda uzman firmamız girmektedir. Deneyimli ustalarımız ile kanal açma makinaarımız aracılığı ile anında tıkanmış lavabolarınızı eski haline getirmekteyiz. Lavabo gider açma kameralı sistem robot teknolojisi kullanılarak ekibimizin itinalı çalışması sonucunda problemlerinizi çözüme kavuşturuyoruz.

Kanal Açma

Uzman ekibimiz sayesinde kanal açma makineleri le pimaşlarınızı kırmadan açıp sağlam şekilde teslim ediyoruz. Tıkanmış giderlerde kanal açma çalışmaları sırasında sağlığınızı olumsuz etkileyecek kirli suların dışarııtaşması önlenerek gider vasıtası ile gönderilmesi sağlanır.Böylece evinizde gider suyunun taşmasından kaynaklanan pis koku ve çirkin görünümden uzak kalmış olursunuz. Pimaş tıkanıklık açma işlemi sırasında kanal açma makinası olmazsa olmazlarımızdandır. Tortulaşmış tıkanıklıklar için kameralı kanal açma makinası kullanılır ki çözüme daha kolay yoldan ulaşılsın.

Mutfak Gideri Açma

Günlük yaşamda en çok kullandığımız alanlarımızdan olan mutfaklarımızda, en sık rastlanan sorunların başında; sizinde tahmin edeceğiniz üzere, lavabo tıkanıklıkları gelmektedir. En çokta büyük restoran, otel gibi toplu yerlerin mutfaklarında, bu durum daha sık rastlanmaktadır. Kimi zaman kimyasallarla bu sorunun üstesinden gelinse de, bu drum her zaman işe yaramıyor. Elbette lavabo giderlerinde biriken yağlardan meydana gelen bu sorun için, firmamızda etkili çözümler bulunmaktadır. Bunun için profesyonel ekibimiz tarafından özel robot makine ile mutfak pimaşlarında yaşanan tıkanıklıklar kırılmaya gerek kalmadan, kolay bir şekilde çözüme ulaştırılmaktadır. Tıkanık açma makineleri yardımı ile lavabonuzun gider hattı cihaz yardımı sayesinde görüntülenir ve işlemler bu doğrultuda yapılır. Sizede mutfağınızda lezzetli yemekler pişirirken sorunsuz murtffak lavabosunun keyfini sürmek kalır.

Klozet Açma

Klozet açma işlemi için vakit kaybetmeden firmamız ile iletişime geçmelisiniz. Günün her saati hizmet veren uzman ekiplerimizkamera ile kloset giderini görüntüleyerek robotlu sistemlerimiz ile tıkanıklıkları anında açacaktır. Klozet tıkanıklığı için hızlı servis sunan firmamız İstanbul'un her semtine servis sunmaktadır. Kırmadan dökmeden son teknoloji makinelerimiz sayesinde klozet tıkanıklıkları tarih oluyor. Sizlerde böylesi sorunlar için iletişim bilgilerimizden bizi arayarak yardım çağrısında bulunabilirsiniz.

Klozet açma işlemi için vakit kaybetmeden firmamız ile iletişime geçmelisiniz. Günün her saati hizmet veren uzman ekiplerimizkamera ile kloset giderini görüntüleyerek robotlu sistemlerimiz ile tıkanıklıkları anında açacaktır. Klozet tıkanıklığı için hızlı servis sunan firmamız İstanbul'un her semtine servis sunmaktadır. Kırmadan dökmeden son teknoloji makinelerimiz sayesinde klozet tıkanıklıkları tarih oluyor. Sizlerde böylesi sorunlar için iletişim bilgilerimizden bizi arayarak yardım çağrısında bulunabilirsiniz.

Eskiden pimaş borularında olası bir tıkanıklık yaşanmışsa, tıkanıklığın nerde olduğu konusunda bilgi yer almadığı için tek tek borular kırılıyor ve tıkanık bölgeye gelinceye kadar bu işleme devam ediliyordu. Her ne kadar piyasada kendisini tesisatçı olarak tanıtan bu tip insanla halen yer alsada firmamız sizlere bu konuda gelişmiş teknolojiye sahip cihazlarımız ile kaliteli hizmeti ayağınıza getirmektedir. Kameralı görüntüleme cihazları artık nokta atışı yaparak çözüm odaklı çalışmamamıza olanak sağlamaktadır. Sizlerde pimaş tıkanıklıkları ile ilgili sorunlarınızı size bir telefon kadar yakın firmamızı arayarak anında çözebilirsiniz.

Pimaş Fiyat Teklifi Al